VEDENÍ KLUBU | UMĚLÁ STĚNA | ČLENSTVÍ | NOVOROČNÍ OPEN 2020 | 30 let HLAVNÍ STRÁNKA
BAZAR | FÓRUM | KNIHOVNA | DOKUMENTY | MATERIÁL | LEZECKÝ KROUŽEK


HLAVNÍ STRÁNKA

Zpět
Vloženo: 19.01.2020

Novoroční OPEN 2020

Tak a 29. ročník závodů v lezení na obtížnost v Polici nad Metují je minulostí. Kdo nepřijel, tak určitě prohloupil. Osvěčený tandem Prťka - Alberto, zkušenosti z minulých ročníků jsou zárukou kvalitního a pěkného lezení. Týden příprav, od mytí chytů, stavbu cest a příprav pro diváky a závodníky, se vyplatil a nezbývalo než to oslavit na již téměř  tradiční warm up párty. Letos jsme si zabydleli salónek v Hotelu Ostaš a připojila se spousta závodníků, kteří dorazli z daleka už v pátek, Při družném hovoru a při kytaře čas utíkal. V sobotu ráno pak mnozí litovali.
Každopádně vše běželo podle plánu a v 10 hodin předseda zahájil závody. Stavěči předvedli, že to jde a šlo se na to. Letos připravili 4 kvalifikační cesty a obtížnost trefili parádně. Startovní pole 42 závodníků se nám rozřadilo a už se vše připravovalo k finále. V 15 hodin šestice žen zahájila prohlídku tratě, která začala zprava traverzem, přes převisy do pětačtyřicítky, esíčkem přes tsunami do stopu a pak ještě asi osm metrů stropem. První místo vybojovala třetí z kvalifikace Hana Šikulová lezoucí za Prostějov, která ukrajila i pár metrů ze stropu. Na druhém místě Novotná Eliška a třetí její klubová lezkyně Tužová Natálie o mnoho nezaostaly. Obě z Komorního výtahu. Po úpravě cesty se mohlo zahájit finále mužů. Nezbytná prohlídka trati, která začínala zleva, traverzem pod stropem, přes něj do pětačtyřicítky a dál stejně jako holky. Jen s méně chyty. Diváky čekalo celkem 11 lezeckých představení, kdy nebylo jasné, kdo bude favorit. Všichni finalisti si totiž poradili se všemi kvalifikacemi. Nakonec nejvíce síly a lezeckého umění předvedl Tomáš Binter a odváží si z Police první místo. Jan Zíma a Ondřej Hašek předvedli vyrovnaný výkon, kdy oba spadli v kroku do stropu. Nakonec lezecký čas posunul na druhé místo Honzu Zímu a třetí je Ondra Hašek.
Všem lezcům gratulujeme k jejich výkonům a děkujeme za parádní lezeckou show. Kromě prvních bodů do letošního rankingu si ti nejlepší odvezli ceny od našich partnerů. Děkujeme
HUDY Hradec Králové
, AIX, ČHS, Redpoint, Makak, Blue Fly, Doldy, ManMat, Restday, Městu Police n. M., TJ Sokol Police n. M.

Výsledky Muži
Výsledky Ženy

sponzoři

Hana Šikulová

Tomáš Binter

diváci

vítězky

vítězové


Komentáře reagovat na článek


admin
nahoru
http://www.viridium.cz/